Септември победи Струмска слава с 2:0

Столичани с комфортна победа за Купата

Септември (София) не даде никакъв шанс на сензацията в Купата на България Струмска слава. Днес столичният тим спечели с комфортното 2:0 и по този начин си осигури битка на 1/2-финалите.
Първият гол за септемврийци, които бяха гост в Радомир, отбеляза Иван Тилев от дузпа в 44-ата минута.
Преди него отново гол на гостите бе отменен заради засада в 38-ата минута.
В 70-ата минута дойде най-доброто положение за Струмска слава, но удар на белгиеца Кос бе спасен блестящо от Галев.
В края на срещата Георги Русев реши всичко с красив самостоятелен рейд, след който направи резултата 2:0.
С успеха Септември се превърна в третия полуфиналист след Локомотив (Пловдив) и ЦСКА, които си осигуриха участието в предишните два дни. Последният отбор на този етап ще стане ясен тази вечер, когато Ботев (Пд) приема Черно море.