Сериозна битка и равенство за Поветкин и Хънтър

Битката между Александър Поветкин и Майкъл Хънтър започна динамично

4 годиниДруги 6 Телевизия Евроком

Безспорният мач №1 на вечерта! Хънтър, който доскоро се биеше при полутежките, записа изключителен двубой рано-рано в кариерата си при тежките и стигна до равенство срещу бившия двукратен претендент Александър Поветкин. Двама от съдиите видяха победител, като единият отсъди 115:113 за Хънтър, а другият - 115:113 за руснака. Решаващ беше вотът на последния рефер, който присъди 114:114!
Битката между Александър Поветкин и Майкъл Хънтър започна динамично. Американецът стартира във вихрено темпо и започна атака от първата секунда на ринга. Поветкин се защитаваше отлично и на свой ред не пропускаше да удря силно своя съперник.
Хънтър продължи с агресивната си игра и в началото на 2-ия рунд. Американецът вкара два поредни ляв и десен прави удара в главата на Руския Витяз и го разклати сериозно. Поветкин се опита да намали темпото и търсеше да влиза в клинч. Дясно кроше на руснака попадна в брадата на Хънтър, но той не трепна и спечели и втория рунд.И в третата част американецът стартира много уверен в силите си. Търсеше да атакува при всеки удобен момент. Опитният Поветкин обаче успя да бъде много по-убедителен в третата част и да я спечели.Олимпийският шампион от Атина 2004 заложи на стабилната защита и атакуваше, когато Хънтър се откриваше. Мощните удари на Поветкин затрудняваха все повече американеца. Без да рискува излишно

Руския Витяз нанасяше тежки удари на съперника си и това му помогна да спечели 4-ата част.И двамата боксьори започнаха 5-ия рунд по-предпазливо. Алексанъдр Поветкин успя да вкара Хънтър във въжетата, който се измъкна от трудна ситуация.В 6-ия рунд и двамата боксьори търсеха да нанасаят точни удари, но внимаваха и за защитата си и не рискуваха излишно. Американецът се опита да атакува, но Поветкин се справи отлично. Стигна се до близка размяна на удари, но Хънтър излезе печеливш от тях.Американецът опита да е по-активен и в началото на 7-ата част. Поветкин контрира с тежки десни прави. Руският Витяз вкара тежък ъперкът в брадата на Хънтър. Американецът тръгна на брутална размяна на удари стил “Дионтей Уайлдър”, но успехът и в този рунд бе за руснака.
Оспорваната битка продължи в 8-ия рунд. Нито един от двамата боксьори не отстъпваше и всеки търсеше успеха, но Хънтър се оказа по-активен.Умората запачна да се отразява и на двамата боксьори. Хънтър продължи да е по-активен, но Поветник се защитаваше отлично. Поветкин опита да вземе инициативата, но американецът не отстъпваше и спечели и 9-ия рунд.Поветкин се опита да е по-активен в началото на 10-ия рунд. Стигна се до близка размяна на удари, от които печеливш излези Хънтър. Руснакът продължи да атакува, но Хънтър не отстъпваше. Все пак рундът бе за Поветкин.Мощна атака на Хънтър даде сериозна предимство на амариканеца. Хънтър притисна сериозно Поветкин, който с мъка се измъкна от трудна ситуация. Атаките на тъмнокожият боксьор продължиха, а руснака повече се защитаваше до края на 11-ия рунд.Двамата боксьори търсеха близък бой, но силите им вече бяха на първършване. При едени сблъсък Хънтър падна на пода, а Поветкин се озова над него. Руснакът се опита да е по-активен и да търси победата. Няколко добри удара попаднаха в брадата на Поветкин. Руснакът отново пътърси близка размяна на удари, нто Хънтър се защитаваше отлично. След последния гонг и двамата боксьори се прегърнаха, а Хънтар вдигна победоносно ръце…