Северна Ирландия надигра, но падна от Босна и Херцеговина

Джеко с асистенция при 2:1 за своя тим

Северна Ирландия надигра като домакин Босна и Херцеговина, но въпреки това загуби с 1:2 в среща от новия турнир на УЕФА - Лига на нациите. Головете за гостите отбелязаха Дулевич (36) и Сарич (64), а за домакините точен бе Уил Григ в 90-ата минута.
Срещата започна обещаващо за домакините от Белфаст, които тотално контролираха топката и събитията на терена.
Първата чиста голова възможност дойде в 22-ата минута, когато Кайл Лафърти излезе на чиста позиция в наказателното поле на гостите и стреля, но шутът му бе блокиран.
Северна Ирландия продължи да играе много добре, но така и не съумяваше да се разпише.
Така се стигна до 36-ата минута, когато при второто си по-сериозно положение в срещата Босна взе преднина. Голмайстор бе Харис Дулевич, който отбеляза с прецизен изстрел след асистенция на Джеко - 0:1.
Отново Северна Ирландия се активизира и още в началото на втората част Стюърт Далас бе близо до изравняването, но негов шут бе изчистен от защитата на гостите в корнер.
В 65-ата минута Елвис Сарич отбеляза след отбита топка и направи резултата 2:0 в полза на Босна.
Северноирландците обаче отказаха да се предадат и след това попадение, като продължиха да натискат своя съперник и стигнаха до почетно попадение, което бе дело на звездата им Уил Григ в 90-ата минута, възползвал се от центриране от корнер - 1:2.
Въпреки гола на Григ Северна Ирландия загуби дебюта си в Лигата на нациите с 1:2. Успехът за Босна пък ги изстреля на първо място в Група 3 от Лига "Б" на турнира.