Севиля победи Алавес с 2:0

Севиля изпревари днешния си съперник и излезе на 6-ото място във временното класиране с 46 точки и е само на 1 от заветното 4-о място

Севиля взе ценна победа с 2:0 над Алавес в среща от 30-ия кръг на Примера дивисион на своя "Рамон Санчес Писхуан". Това бе пряк сблъсък между два от отборите, борещи се за място в Шампионската лига догодина и именно поради тази причина трите точки имат двойно по-голяма стойност. След сравнително равностойно първо полувреме, Севиля все пак успя да поведе в края му. В 41-ата минута Пабло Сарабия върна към нахлуващия на скорост Роке Меса, който с бомбен шут заби кълбото в мрежата за 1:0.В 80-ата минута андалусийци подпечатаха успеха си с втори гол. Гостите сбъркаха при изнасянето на топката, която бе отнета в средата на терена и Севиля организира бърза контраатака, Сарабия бе изведен сам срещу вратаря и хладнокръвно вкара за 2:0. С този успех Севиля изпревари днешния си съперник и излезе на 6-ото място във временното класиране с 46 точки и е само на 1 от заветното 4-о място. Алавес пък се срина до 7-ата позиция с 44 точки.