Севиля победи Реал с 3:0

Андалусци смачкаха "кралете" за едно полувреме

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Реал (Мадрид) не успя да се възползва от грандиозната издънка на Барселона и след категорична загуба с 0:3 при визитата си на Севиля в среща от междинния шести кръг на Примера дивисион остана на втората позиция. Каталунците регистрираха първа загуба за сезона при гостуването си на Леганес (1:2), но и „кралете“ последваха примера им и допуснаха първо поражение макар и от доста по-сериозен съперник.
Андалусци натиснаха от самото начало на своя „Рамон Санчес Писхуан“ и натикаха „белия балет“ в неговата половина. Привлеченият от Милан португалски национал Андре Силва (17, 21) вкара два бързи гола и шокира гостите, като за първото от тях получи асистенци от Хесус Навас. Французинът Уисам Бен Йедер (39) пък сложи точка на спора още преди почивката след подаване на Франко Васкес.
Така Севиля записа трета победа в първенството и се изкачи до четвърта позиция с 10 точки и три по-малко от Барса и Реал, които сгрешиха в този кръг. Трети е Атлетико с 11 точки.