Севиля превзе върха в Испания

Новата придобивка Жоан Жордан реализира единствения гол в 37-ата минута

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Севиля е новият водач в Ла Лига. Момчетата на Юлен Лопетеги надделяха с 1:0 при гостуването си на Алавес в среща от четвъртия кръг и изместиха Атлетико Мадрид от първото място. Новата придобивка Жоан Жордан реализира единствения гол в 37-ата минута.
Гостите от “Рамон Санчес Писхуан” започнаха с няколко добри ситуации, предотвратени след изяви на вратаря Фернандо Пачеко. В 14-ата минута стражът спаси след удар на Лукас Окампос. В 35-ата вратарят на баските се справи и с изстрел на Люк де Йонг. В 37-ата Жоан Жордан реализира страхотно попадение от пряк свободен удар - 0:1.След почивката домакините продължиха да се задъхват в опитите си за организиране на опасни атаки. В същото време момчетата на Лопетеги търсеха втори гол. В 83-тата Окампос нацели греда, а две минути по-късно Пачеко направи поредно спасяване.