Севиля разби Райо Валекано с 5:0

Андалусци изпревариха с точка Хетафе преди мача му с Реал

5 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Севиля разби гостуващия Райо Валекано с 5:0 в мач от 34-ия кръг на испанската Примера дивисион и се изкачи до четвъртата позиция във временното класиране, даваща право на участие в Шампионската лига.
Андалусци доминираха през целия мач и само късметът помогна на гостите да се оттеглят на почивка без попадение във вратата си. През втората част обаче домакините се развихриха и отвяха „пчеличките“.
Куинси Промес (55) с шут от границата на наказателното поле и добавка след това даде началото на головата фиеста. След това Мунир Ел Хадади (57, 62) се разписа на два пъти – при първия сам срещу вратаря след центриране на Пабло Сарабия, а втория с добавка при контраатака. Уисам Бен Йедер (69) също записа името си сред голмайсторите след асистенция този път на Мунир Ел Хадади, а малко преди края Браян Хил (86) оформи крайния резултат.
След успеха си Севиля излезе четвърти с 55 точки, на една пред Хетафе, който е пети преди домакинството си срещу третия Реал (Мадрид). Райо Валекано е последен с 28 точки и изостава на 7 от Валядолид, който е първият тим над опасната зона.