Шалке 04 победи Галатасарай с 2:0

"Миньорите" надвиха Галатасарай и му дръпнаха с 4 точки

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Шалке 04 победи гостуващия Галатасарай с 2:0 и му дръпна с 4 точки на втората позиция в група „D“ на Шампионската лига два кръга преди края. В другата среща от групата Порто разби у дома Локомотив (Москва) с 4:1 и се утвърди като лидер.
Голяма вина за загубата на турския гранд има уругвайският вратар Фернандо Муслера, който още в 4-ата минута допусна лек гол. Той излезе неразчетено на границата на наказателното поле, не успя да хване топката и австрийският нападател Гуидо Бургщалер се разписа от малък ъгъл за 1:0.
След почивката „миньорите“ от Гелзенкирхен стигнаха до втори гол, реализиран от Марк Ут, като този път асистент бе първият голмайстор в мача Бургщалер.
С успеха си Шалке 04 събра 8 точки на втората позиция. Галатасарай е трети с 4, а лидер в Порто с 10. На дъното без спечелена точка продължава да е Локомотив (Москва).