Щутгарт надви Аугсбург с 1:0

Марио Гомес донесе трите точки на швабите в Бавария

Щутгарт спечели с 1:0 при визитата си на Аугсбург в среща от 23-ия кръг на германската Бундеслига и записа първи успех като гост този сезон.
Бившият нападател на Волфсбург, Бешикташ, Фиорентина и Байерн Марио Гомес (27) отбеляза единствения гол в мача. Той овладя топката, която рикошира в стената при изпълнение на пряк свободен удар и с прецизен шут я насочи в долния ляв ъгъл на вратаря Хитц. Десет минути по-късно Грегорич се разписа за домакините от Бавария, но попадението му бе отменено заради засада след гледане на видеоповторение.
Минута преди края на първата част системата за видеоповторение отново бе използвана, след като швабите поискаха дузпа за падане на Марио Гомес около границата на наказателното поле. На повторенията обаче се видя, че нападателят сам се спъва в тревата и няма никакво нарушение.
След почивката домакините бяха по-активни в търсене на изравнителен гол, а гостите разчитаха предимно на контаатаки. Нито едните, нито другите обаче успяха да стигнат до попадение и резултатът остана непроменен.
Така Щутгарт записа първа победа като гост този сезон и заема 13-а позиция с 27 точки. Аугсбург допусна осмо поражение за сезона и е осми с 31 точки.