Швеция спечели Група "F" след бой над Мексико

"Тре крунур" с класика над "ацтеките"

6 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Швеция спечели последната си среща от Група "F" на Мондиала срещу Мексико с 3:0, изхвърляйки световния шампион Германия още в групите. Головете за "тре крунур" паднаха през втората част.
Срещата започна с ранен натиск на Швеция, която не спираше да атакува от първата минута.  Първата възможност дойде още във 2-ата минута, когато Маркус Берг свали с глава в наказателното поле, но защитник на Мексико се намеси, чистейки топката.В 6-ата минута "тре крунур" имаше още една възможнос, при която Форсберг отправи директен изстрел от свободен удар, но Гилермо Очоа се намеси, боксирайки топката в корнер.
В 18-ата минута дойде най-доброто положение през първата част, което Емил Форсберг пропусна. Халфът на Лайпциг бе намерен със страхотно центриране в наказателното, но той стреля много над вратата.
Швеция поиска дузпа за игра с ръка на Хавиер Ернандес в 30-ата минута, но след преглед на ВАР системата Нестор Питана подмина ситуацията.
Още в началото на второто полувреме Швеция взе преднина в двубоя. Голмайстор бе Аугустинсон, който засече центриране по прекрасен начин, вкарвайки за 1:0.
В 60-ата минута се стигна до много спорна дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Ектор Морено, който препъна съперник, но на повторенията се видя, че Берг падна много леко. Андреас Гранквист пък застана зад топката и отбеляза наказателния удар - 2:0.
Така се стигна до 74-ата минута, в която след мощен тъч на Швеция Исак Киезе Тели свали с глава в наказателното поле, а Едсон Алварес си отбеляза автогол при опит за изчистване на топката.
В крайна сметка Швеция успя да задържи преднината си, триумфирайки в Група "F" на Мондиала с 6 точки. Въпреки голямата загуба Мексико остава на второ място в групата с 6 пункта, следвани от Южна Корея с 3, а все още актуалният световен шампион Германия завършва последен с актив от едва 3 точки. Следващият евентуален съперник за "тре крунур" на осминафиналите е вторият в Група "E", където са Бразилия, Швейцария, Сърбия и Коста Рика.