Силно начало за ПСВ Айндховен

В другия мач от група D австрийският ЛАСК постигна успех с 1:0 като домакин на Розенборг в дебюта си в тази фаза на турнира

4 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

ПСВ Айндховен започна отлично участието си в груповата фаза на Лига Европа. В среща от група D холандците постигнаха домакинска победа с 3:2 срещу Спортинг. След като поведоха с попадение на Мален в 19-ата минута, домакините контролираха събитията на терена, но съперникът им в нито един момент не бе загубил шансове да измъкне поне точка.Трите гола във вратата на португалците станаха след грешки в защитата, като автогол на Коатес направи резултата 2:0. Бруно Фернандеш направи силен мач. Исканият от редица европейски грандове през лятото футболист се разписа от дузпа преди почивката. Баумгартл даде солиден аванс на ПСВ в началото на второто полувреме, а 20-годишният Педро Мендеш имаше мечтан дебют. Той се появи в игра в 81-ата минута и секунди по-късно вкара страхотен гол. В другия мач от група D австрийският ЛАСК постигна успех с 1:0 като домакин на Розенборг в дебюта си в тази фаза на турнира. Единственото попадение бе дело на Холанд в края на първото полувреме. Австрийците доминираха и можеха да стигнат и до по-убедителна победа.