Слабак удари непобедената Борусия (Дортмунд)

Гол на Пако Алкасер не стигна на "жълто-черните" в Дюселдорф

Фортуна (Дюселдорф) шокира лидера в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) с 2:0 у дома и му нанесе първа загуба от началото на сезона в Германия.
"Жълто-черните" започнаха без звездите си в атака Санчо и Пако Алкасер, но появата им се отрази и доведе до 10-ия гол на испанеца като резерва, след като се разписа в 81-ата минута.
Доди Лукебакио откри резултата в 22-ата минута, а Ян Зимер удвои в 56-ата, а между двата гола и Такаши Усами можеше да порази целта. Гол на Марко Ройс за Борусия бе отменен заради засада в 17-ата минута, а другата по-сериозна опасност пред вратата на домакините бе съдадена от Марио Гьорце.
Борусия (Дортмунд) остава на върха, но разликата с втория Борусия (Мьонхенгладбах) стана 6 точки, като двата тима се срещат в директен двубой в петък.