Славия и Лудогорец с хикс в мач с два точни удара

Разградчани с куп резерви на "Васил Левски" преди важна битка в Европа

Славия и Лудогорец завършиха при 0:0 в двубой от шестия кръг на Първа лига. "Белите" излязоха с най-доброто, с което разполагат, докато гостите от Разград бяха без куп титуляри, явно с мисъл за реванша с Торпедо Кутаиси за Лига Европа идния четвъртък (20:00 часа).Двубоят на "Васил Левски" беше предшестван от минута мълчание в памет на жертвите от катастрофата край Своге вчера. В началото на мача двата тима започнаха активно, но с много борба, нарушения и неточни подавания, които разбиха ритъма на игра и на двата тима. Лудогорец се отчете с две идентични опасности пред вратата на Славия, като и при двете Якуб Швиерчок стреля с глава, но неточно. Най-доброто положение за Славия пропусна Шоколаров, който бе оставен сам в наказателното поле, но не намери добре топката и я изпрати в аут.Второто полувреме започна така, както завърши първото - с много грепки и малко добри голови възможности. Първият точен удар в една от двете врати дойде едва в 55-ата минута, когато Петков отрази удар на Жоао Пауло. Славия отвърна на предизвикателството четвърт час по-късно, когато Шоколаров за пореден път пропусна пред вратата на Лудогорец, но този път стреля в очертанията на рамката, но Броун спаси. До края двата тима не записаха повече точни удари и резултатът се запзи.Славия заема деветото място с 8 точки след шестия кръг на шампионата, докато Лудогорец е трети с 11 - на точка зад ЦСКА ("червените" са с мач по-малко) и на 5 зад Левски.