Славия надви Етър с 1:0

"Белите" взеха аванс срещу Етър преди реванша във Велико Търново

5 годиниФутбол 9 Телевизия Евроком

Славия надви у дома Етър с 1:0 в първи мач помежду им за седмата позиция в Първа лига и участие в бараж срещу третия от първата шестица за място в Лига Европа. Георги Йомов (45+1) реализира единствения гол в даденото от главния съдия продължение на първата част.
Домакините имаха шанс да поведат още в 3-ата минута, когато Георги Йомов стреля с глава право в лявата греда. Шест минути по-късно Етър стигна до първата си добра възможност пред Георги Петков, но шутът на Велко Батрович бе блокиран и топката премина покрай вратата.
Последваха пропуски на Даниел Младенов от гостите и Славчо Шоколаров от домакините, а в добавеното време на първата част “белите” организираха бърза контраатака, Радослав Кирилов напредна отляво и центрира топката. Тя рикошира в играч във виолетово и стигна до Георги Йомов, който от движение шутира силно и вкара за 1:0.
Веднага след почивката Етър имаше претенции за дузпа след опит на Даниел Младенов да центрира отдясно, но съдията не посочи бялата точка. В ответната атака Славия пропусна чудесна възможност, след като Крум Стоянов се намеси и предотврати втори гол във вратата на гостите.
До края на мача двата тима водеха здрава битка и чистите голови положения почти липсваха. Петков и Иванов спасиха без проблеми всички отправени удари към техните врати. В добавеното време Румен Румено от гостите нацели гредата и пропусна да изравни.
Реваншът е в четвъртък от 20:00 часа във Велико Търново.