Славия победи ЦСКА с 1:0

Янис Карабельов носи успеха срещу "червените"

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Славия шокира ЦСКА преди двубоя на "армейците" с Лудогорец, като спечели срещата на "Васил Левски" с 1:0. Попадението за "белите", които играха около 30 минути с човек по-малко", бе дело на Янис Карабельов.
Срещата на "Васил Левски" започна много по-добре за "червените", които още в първите минути натиснаха своя домакин.
В 5-ата минута на два пъти Стериакис спаси изстрели на Кристиян Малинов и Николай Бодуров.
ЦСКА продължи да натиска своя съперник и в 9-ата минута Мауридес бе близо до това да открие резултата, но изстрелът му с глава се отби в напречната греда на "белите".
В следващите минути темпото се успокои и чак 20 по-късно се стигна до нова опасна ситуация, която отново завърши с греда на Мауридес.
До края на първата част нищо по-интересно не се случи на терена и двата отбора се оттеглиха при 0:0.
Второто полувреме започна вихрено и Славия взе преднина в срещата след само 6 минути игра. Точен бе Янис Карабельов, който отбеляза след брилянтен пас на Димитър Велковски.
Няколко минути по-късно ЦСКА поиска дузпа и имаше защо, тъй като футболист в бяло изрита Кристиян Малинов, който бе с топката в наказателното поле на Славия. Волен Чинков обаче не отсъди наказателен удар.
В 59-ата минута Александър Александров влезе много грубо в краката на Кирил Десподов и заслужено получи втори жълт и респективно червен картон.
В следващите минути "армейците" наложиха тотален контрол върху срещата, като в 64-ата Бодуров стреля опасно с глава, но изстрелът му мина над вратата.
Славия, макар и с човек по-малко, стигна до много добро положение в 66-ата минута, като Илиян Мицански отправи много опасен изстрел, който мина встрани от врататана ЦСКА.
Резервата Кирил Десподов бе много близо до гол в 67-ата, но прекрасен негов изстрел бе отразен от Стериакис.
"Белите" продължиха да приемат играта в своята половина, което им отвори нови възможности за контраатака и при една такава Георги Йомов отправи страхотен изстрел, но топката мина над опразнената от Черниаускас врата.
В 80-ата минута на двубоя ЦСКА поиска нова дузпа за нарушение срещу Десподов в наказателното поле. Повторенията показаха, че освен него защитникът на Славия игра и с ръка при шпагата си. Волен Чинков отново не отсъди наказателен удар.
До края "армейците" опитаха да стигнат поне до точката, но страхотен изстрел на Кирил Десподов от пряк свободен удар бе спасен от Стериакис по прекрасен начин.
"Белите" все пак удържаха преднината, която имаха и грабнаха трите точки.
С този успех Славия събра 20 точки, като се намира на 10-ото място в Първа лига. ЦСКА от своя страна вече изостава на шест точки от първия Лудогорец, който има в актива си 44 пункта. Двата тима се срещат идния четвъртък на "Българска армия".