Славия (Прага) изхвърли Севиля след невероятна драма с продължения

В последната минута на продълженията Славия стигна и до четвърти гол

Славия (Прага) хвърли бомбата в 1/8-финалите на тазгодишното издание на Лига Европа! Чешкият тим елиминира един от хегемоните в турнира - петкратния победител Севиля  След като първият мач в Испания завърши при резултат 2:2, днес домакините стигнаха до инфарктна победа след продължения с 4:3. Славистите поведоха с гол на Майкъл Нгадеу-Нгаджуи в 15-ата минута. Висам Бен Йедер обаче изравни резултата в 44-ата минта от дузпа. Също от дузпа Томаш Сучек отново изведе домакините напред в 46-ата минута, но в 54-ата минута Мунир Ел Хадади пак върна гостите в мача. В продълженията в 98-ата минута Франко Васкес за пръв път изведе андалусийци напред, но в 102-ата минута Мик ван Бюрен отново възстанови равенството. Истинската драма настъпи в последната минута на мача, когато Ибрахим Траоре успя да вкара четвърти гол за своя тим и така да му донесе и крайния успех.Милан Шкода водеше атаката на Славия днес, а той имаше подкрепата на Ибрахим Траоре, Мирослав Щох и Лукаш Масопуст.
За Севиля в предни позиции започнаха Висам Бен Йедер и Мунир Ел Хадади, а зад гърба им бе Пабло Сарабия.
Севиля започна по-силно и в 8-ата минута Куинси Промес напредва на скорост, стреля силно, но ударът му бе отразен.
Славия обаче отговори подобаващо и откри резултата още с първата си по-добра възможност. В 15-ата минута при едно центриране от корнер Шкода свали с глава за Нгадеу-Нгаджуи, който отблизо засече кълбото в мрежата за 1:0.
В 23-ата минута Евер Банега стреля опасно от границата на пеналта и вратарят тряваше да показва страхотен рефлекс, за да отрази този изстрел.
Севиля пропусна чудесен шанс в 31-ата минута. Куинси Промес отправи удар към вратата и топката "кацна" на напречната греда.
В 38-ата минута гостите спечелиха фаул пред наказателното поле, но Банега стреля много неточно над вратата.
В 43-ата минута Промес нахлу в наказателното поле и бе спънат от вратаря Коларж за дузпа. Бен Йедер се нае да изпълни наказателния удар и бе безпощаден за 1:1.
Само секунди след началото на втората част обаче и Славия получи дузпа в своя полза. Хесус Навасзадържа Боржил в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Томаш Сучек реализира за 2:1.
В 54-ата минута обаче Севиля отново изравни. Една изчистена топка стигна до Мунир, който с прекрасно изпълнение от воле вкара един от най-красивите голове в Лига Европа през този сезон.
След това в дълъг период от време на терена не се случи нищо интересно пред двете врати.
В 84-ата минута Сержи Гомес стреля с глава след корнер, но крайно неточно и покрай вратата. Минута по-късно Севиля имаше нова голова възможност, но вратарят Онджей Коларж с блестяща намеса спаси изстрела отблизо на Бен Йедер.
В редовното време двата тима не излъчиха победител и се наложи да се играят продължения.
Славия имаше първата възможност в продълженията. В 94-ата при едно центриране от корнер Сучек стреля отблизо, но твърде слабо и вратарят улови.
Четири минути по-късно обаче Севиля нанесе важен удар в мача. Куинси Промес центрира остро в наказателното поле и Франко Васкес с глава порази вратата на съперника за 2:3.
В 102-ата минута обаче Славия отново изравни. Ван Бюрен получи в пеналта, освободи си пространство и с диагонален удар по земя през човек вкара за 3:3.
В последната минута на продълженията Славия стигна и до четвърти гол. Тогава се стигна до разбъркване след един лошо изпълнен фаул, Траоре отправи удар към вратата и въпреки усилията на Симон Кяер на голлинията, топката все пак се търкулна в мрежата за 4:3.