СПАРТАК И ЗЕНИТ НЕ СЕ ПОБЕДИХА

ИВЕЛИН ПОПОВ С ДЕБЮТЕН ГОЛ ЗА ЧЕРВЕНО-БЕЛИТЕ

9 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Спартак Москва и Зенит завършиха наравно 2:2 в "Дербито на двете столици" от 10-ти кръг на руската Премиер лига. Възпитаниците на Дмитрий Аленичев поведоха в резултата в 6-та минута, когато Зе Луиш откри резултата. В 27-та Хълк възстанови равенството. Спартак отново взе лидерството, когато Ивелин Попов отбеляза първия си гол за тима. В 70-та минута българският национал овладя топката и от воле прехвърли стража на гостите
Юрий Лодигин. Все пак Зенит се добра до точката. В 87-та минута Артьом Дзюба спаси питерци от загуба. Така Зенит е на трето място в класирането с 18 точки, а Спартак е четвърти с точка по-малко.