Страхотни! Злато за българския ансамбъл в Баку!

От 16 до 19 май Баку ще бъде домакин на европейското първенство по художествена гимнастика

5 годиниДруги 9 Телевизия Евроком

Ансамбълът на България спечели златния медал на финала на съчетанието с три обръча и два чифта бухалки на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс изиграха силно композицията си и получиха оценка от 25.550 точки (16.9 за трудност и 8.650 за изпълнение).
За българския ансамбъл това е втори медал от Баку след бронза в многобоя снощи. На финала на пет топки българските грации останаха на четвърто място с оценка 23.950 точки. На пет топки шампион стана Русия с 24.850 точки, а на второ и трето място са съответно Япония с 24.450 и Украйна с 24.350. На обръчи и бухалки сребърните отличия завоюва Русия с 25.250 точки, а на трето място е Украйна с 25.150 точки.
По-рано днес Катрин Тасева зае пето място на бухалки и шесто на обръч на финалите на отделните уреди при жените в Баку. Тасева имаше изпуснати уреди и в двете композиции. Тя беше оценена с с 20.300 точки на бухалки и 18.950 на обръч. За изпълнението си на бухалки тя има оценка за трудност от 13.2.Другата българка Боряна Калейн се нареди шеста на финала на лента с 18.350 точки.Рускинята Дина Аверина стана шампионка на обръч с 22.000 точки и на бухалки с 22.500 точки. На топка златото взе Линой Ашрам от Израел с 21.750 точки. Анастасия Салос от Беларус победи във финала на лента с 20.650 точки.От 16 до 19 май Баку ще бъде домакин на европейското първенство по художествена гимнастика.