Страсбург отложи коронацията на ПСЖ

Така ПСЖ има актив от 81 точки и води с 20 пред втория Лил, като има и мач по-малко

Пари Сен Жермен не успя още тази вечер да си гарантира и на теория спечелването на титлата в Лига 1 за втори пореден и общо осми път в своята история. Столичани се нуждаеха от победа срещу Страсбург в домакинството си на "Парк де Пренс" от 31-ия кръг. Те обаче направиха равенство 2:2 и така коронацията им се отлага поне с още една седмица.Мачът започна добре за домакините, които откриха резултата в 13-ата минута. Колин Дагба напредна отдясно и подаде по земя за Ерик Максим Чупо-Мотинг, който засече кълбото в мрежата за 1:0.
Страсбург обаче направи пълен обрат. В 26-ата минута Лионел Карол напредна отляво и върна към точката на дузпата, където Нуно Да Коща засече за 1:1.В 38-ата минута една лошо изчистена топка след корнер попадна в Антони Гонсалвес, който с мощен шут не остави шансове на Джанлуиджи Буфан за 1:2.Все пак ПСЖ спаси реномето си, добирайки се поне до равенство в края. В 82-ата минута след центриране от корнер Тило Кеерер с глава оформи крайното 2:2.
Така ПСЖ има актив от 81 точки и води с 20 пред втория Лил, като има и мач по-малко. Парижани могат да си гарантират титлата в следващия кръг, когато гостуват именно на "Песовете". Страсбург пък се намира на 9-ото място в класирането с 43 точки.