Тотнъм надви Интер с 1:0

Лондончани запазиха шансове за класиране напред в ШЛ

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Тотнъм победи Интер с 1:0 и запази теоретичните си шансове за излизане от групата на Шампионската лига. Английският отбор имаше сериозно игрово предимство, но голът падна десетина минути преди края. Безценното попадение беше дело на резервата Кристиан Ериксен след прекрасен пробив на Сисоко и находчив пас на Деле Али.
Домакините заложиха на атаки от самото начало. Те разиграваха дълго топката и търсеха празни пространства в полето на Интер. Италианският отбор беше прибран назад и не допускаше до опасни ситуации.
Все пак футболистите на Тотнъм успяха да стигнат до няколко половинчати стиуации, от които не можаха да се възползват. В 30-та минута далечен удар на Хари Уинкс срещна напречната греда на вратата на Ханданович. Това се оказа единственото положение през първото полувреме.
Малко преди почивката Борха Валеро смени контузения Раджа Наинголан. Именно Валеро в последните секунди можеше да отправи удар, но Орие успя да му дръпне топката в последния момент.