Тотнъм победи Борусия (Дортмунд) с  1:0

Хари Кейн герой за "шпорите" срещу лидера в Бундеслигата

Тотнъм се класира за втори път в историята си на четвъртфинал в Шампионската лига, след като победи Борусия Дортмунд с 1:0 в реванша на стадион "Сигнал Идуна Парк". Така "шпорите" продължават напред с общ резултат 4:0.
Момчетата на Люсиен Фавре имаха тотално превъзходство през първото полувреме, но направиха безброй пропуски. С няколко страхотни спасявания се отличи вратарят на лондончани Уго Лорис.
Малко след почивката Тотнъм издебна своята възможност и откри резултата чрез Хари Кейн, който ликвидира интригата. Това беше неговият четвърти гол срещу този съперник.
До края на двубоя не падна друго попадение, като тонусът в играта на "жълто-черните" логично спадна драстично след попадението в тяхната врата.