Тотнъм победи Суонзи с 3:0

Кристиян Ериксен с два гола за победата над Суонзи

Тотнъм се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като постигна класическа победа с 3:0 като гост на Суонзи. Кристиян Ериксен се разписа на два пъти, а един гол добави Ерик Ламела."Шпорите" излязоха напред в резултата още в 11-ата минута, когато Ериксен напредна и стреля от границата на наказателното поле - 0:1. Малко по-късно гол на Сон бе отменен заради засада, която наложи намесата на видеоасистента.В добавеното време на първата част тимът на Маурисио Почетино си гарантира продължаване напред. Ерик Ламела стреля от границата на наказателното поле и не остави шансове на вратаря на домакините.В 62-рата минута Ериксен напълно уби интригата с втория си гол. Датчанинът отново стреля от границата на наказателното поле, като този път Нордфелт не се намеси добре и топката влезе във вратата му за крайното 0:3.