Тотнъм поизми срама с размазваща победа

„Шпорите“ разбиха Цървена звезда и изпревариха съперника си

4 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Тотнъм се реабилитира пред феновете си за срамната домакинска загуба от Байерн (2:7) в миналия кръг и разби гостуващия сръбски първенец Цървена звезда с 5:0 в мач от група “B”на Шампионската лига. В другия мач от тази група Байерн спечели с 3:2 при визитата си на Олимпиакос в Гърция.
„Шпорите“ си подсигуриха успеха още през първата част, когато на практика отказаха своя съперник да се бори за каквото и да било. Голмайсторът Хари Кейн (9) даде преднина на домакините, а до края на полувремето Хьон Мин Сон (16, 44) вкара още два гола. Две асистенции през тази част записа Ерик Ламела (57), който направи резултата 4:0 след пас на Серж Орие. Четвърт час по-късно Хари Кейн (72) оформи и крайния резултат след втория си гол в мача, при който втора асистенция записа и Н‘Домбеле, подал и за първото попадение на Хьон-Мин Сон.
Така Тотнъм зарадва феновете си и се изкачи до второто място в класирането с 4 точки. За Цървена звезда това беше второ поражение в групата и тимът вече е трети с 3 точки.