Уест Хям победи Арсенал с 1:0

Уест Хям с първи домакински успех над "артилеристите" от 2006 година

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Уест Хям победи с 1:0 Арсенал като домакин в дербито на Лондон. Успехът бе първи домакиниски на "чуковете" над този съперник от 2006 година насам, а в същото време за тима дебютира Самир Насри. Единственото попадение за Уест Хям бе дело на Деклан Райс.Двата тима изиграха доста равностойно и интензивно първо полувреме. Лаказет на два пъти имаше възможност да простреля Фабиански, но стражът се намеси подобаващо.Пред отсрещната врата Андресон опита хубав изстрел, но топката профуча покрай гредата. Минути по-късно същото стори и Гендузи.
Три минути след подновяването на играта Уест Хям поведе в резултата. Джака изчисти лошо с глава , топката стигна до Насри, който пусна към Райс, който простреля Лено до близката греда - 1:0. Унай Емери направи две промени, които се отразиха на играта на Арсенал - в игра влязоха Аарън Рамзи и Лукас Торейра. Атаките на "артилеристите" обаче бяха хаотични, стихийни и без никаква идея. Това не доведе до почти никакви опасности пред вратата на Уест Хям. В добавеното време Коешчелни вкара топката във вратата на "чуковете", но попадението правилно бе отменено заради засада на Коласинак, който центрира преди това.С успеха Уест Хям събра 31 точки и заема 8-ото място. Арсенал пък е с 41 на петата позиция, но Манчестър Юнайтед е с 38 и мач по-малко.