Уест Хям победи Уест Бромич с 2:1

Така Уест Хам прибави ценни три точки в актива си, като вече има 21 и излезе над чертата на 16-ата позиция в класирането

Уест Хям се добра до изстрадан успех с 2:1 над Уест Бромич в срещата между двата тима от 22-ия кръг на Премиър лийг. Това бе пряк сблъсък между два от отборите борещи се за оцеляване в елита и затова успехът на "Чуковете" има двойно по-голяма цена. Той обаче не дойде никак лесно и домакините на "Лондон Стейдиъм" трябваше да направят пълен обрат, а героят в мача бе Андрю Керъл, който реализира и двата гола за своя тим, единият от които в добавеното време на мача.Уест Бромич пръв откри резултата в мача в 30-ата минута, когато Джеймс Маклийн бе оставен да напредне до границата на наказателното поле и да отправи удар, като след рикошет топката придоби коварна парабола и прехвърли вратаря за 0:1.През второто полувреме обаче Уест Хам се хвърли да търси обрат и успя да го постигне, макар и по много инфарктен начин. В 59-ата минута Аарън Кресуел центрира в отляво и Керъл с глава заби топката във вратата за 1:1.Истинската драма настъпи в добавеното време, когато чак в 4-ата минута домакините стигнаха до втория си и победен гол. Марко Арнаутович напредна отляво и пусна топката успоредно на голлинията, като тя стигна до Керъл на далечната греда и той успя да я промуши във вратата за крайното 2:1.Така Уест Хям прибави ценни три точки в актива си, като вече има 21 и излезе над чертата на 16-ата позиция в класирането. Уест Бромич пък продължава да разочарова, като вече 20 поредни мача в първенството няма победа и с актив от 16 точки се намира на предпоследното 19-то място в таблицата.