Уигън хвърли бомбата във ФА Къп

Латикс победиха Уест Хям с 2:0

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Уигън Атлетик хвърли бомбата във ФА Къп, след като успя да победи като домакин Уест Хям с 2:0. Герой за Латикс бе звездата на тима Уил Григ, който вкара и двете попадения в срещата.
Двубоят започна повече от добре за домакините, които поведоха в резултата още в 8-ата минута, когато Бърн центира отдясно, а Уил Григ засече топката с глава, за да открие резултата - 1:0.
До края на първото полувреме с пропуски за "чуковете" се отчетоха Хавиер Ернандес и Анджело Огбона и така почивката дойде при резултат 1:0.
В началото на второто полувреме шансовете за обрат на Уест Хям значително намаляха, след като Артур Масуаку получи глупав червен картон, защото си позволи да наплюе съперник край тъчлинията.
Численото преимущество на Уигън си каза думата в 62-ата минута, когато домакините получиха дузпа, от която Уил Григ отбеляза своето второ попадение в срещата и така оформи крайния резултат - 2:0. Дебют за "чуковете" направи португалският национал Жоао Марио.
Утре е жребият за 5-ия кръг на ФА Къп, на който Уигън ще разбере своя съперник за 1/8-финалите на турнира.