Унгария надви Хърватия с 2:1

Маджарите шокираха финалиста от Световното в Русия

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Унгария поднесе сензация в група „Е“ на квалификациите за Евро 2020, след като обърна у дома Хърватия с 2:1. Така маджарите записаха първи успех в групата и нанесоха първо поражение на сребърните медалисти от световното първенство в Русия миналото лято.
Първата част на стадион „Групама Арена“ в Будапеща бе равностойна и двата тима си размениха по едно попадение. Нападателят на Айнтрахт (Франкфурт) Анте Ребич (13) изведе хърватите напред в резултата след асистенция на друга звезда от германската Бундеслига – Андрей Крамарич от Хофенхайм. След гола хърватите се дръпнаха в защита и натискът на унгарците даде резултат, след като Адам Шалай (34) от Хофенхайм изравни, възползвайки се от извеждащ пас на Балаш Джуджак.
След почивката маджарите успяха да стигнат до пълния обрат, след като по-активните им действия бяха възнаградени с гол на Мате Паткай (76), който е съотборник на Георги Миланов в МОЛ Види. Малко след гола имаше невероятно разбъркване и карамбол пред хърватската врата, защитник изби топката малко пред голлинията. До края на мача „шахматистите“ натиснаха и в добавеното време Андрей Крамарич пропиля най-изгодното положение за изравнителен гол.
В другия мач от тази група по-рано през деня Уелс излъга у дома Словакия с 1:0. Така четири тима имат по 3 точки в групата, но уелсците са с един изигран мач в сравнение със словаците, хърватите и унгарците, а на дъното са азерите без нито една спечелена точка също след една среща.