УНГАРИЯ СЕ КЛАСИРА НА ЕВРО 2016

НОРВЕГИЯ СЕ ПРЕДАДЕ В БУДАПЕЩА

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Унгария е на Евро 2016! Националният отбор на страната се класира за финалите във Франция. Момчетата на германския треньор Бернд Щорк победиха Норвегия с 2:1 и в реванша от баражите и взеха визи за първенството.
Унгария си бяха осигуриха комфортен аванс преди реванша в Будапеща след 1:0 в Осло преди няколко дни. Въпреки това играха агресивно и отговорно, за да зарадват верните си привърженици.
Тамаш Пришкин възпламени трибуните с гола си още в 14-ата минута за 1:0. След това домакините заиграха по-предпазливо и дебнеха съперника на контраатака. В 83-ата минута норвежецът Маркус Хенриксен отклони топката в собствената си врата и реши всичко - автогол и 2:0 за Унгария.
Силите на "викингите" стигнаха само за почетно попадение. Вкара го същият този Хенриксен в 87-ата минута, с което изкупи донякъде вината си за автогола. Както е известно, „викингите" бяха в нашата група Н на квалификациите. Те завършиха на трето място след отборите на Италия и Хърватия.
Маджарите записаха рекорд за най-добра защита в квалификациите - 9 допуснати гола. Единствената им загуба на чужд терен беше срещу Гърция - 3:4. Унгарците не са играли на Европейско първенство от 1972 г. За последен път бяха участници на голям форум през 1986 г - на Мондиала в Мексико.