Валенсия триумфира и в реванша на испанския 1/4-финал

"Прилепите" се класираха за 1/2-финалите с общ резултат 5:1

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Валенсия срази у дома Виляреал с 2:0 в чисто испанския 1/4-финален реванш от турнира Лига Европа. "Прилепите" спечелиха с 3:1 като гости в първата среща и с общ резултат 5:1 прдължават напред към полуфиналите. Та ще срещнат Арсенал, който елиминира Наполи с общ резултат 3:0. Тони Лато (13) и Дани Парехо (54) бяха точни за успеха на домакиите.
Двата тима започнаха предпазливо под дъжда на „Местая“, но все пай домакините бяха по-активни и поведоха в 13-ата минута, когато Гонсало Гедеш центрира и Лато насочи топката в мрежата за 1:0. Минута по-късно Кевин Гамейро пропусна да удвои, а до края на първата част “прилепите” владееха положението. В 40-ата стражът им Нето спаси след удар на Жерард Морено при корнер, а минута след това Андрес се намеси пред вратата на Виляреал.
След почивката Валенсия удвои аванса си в 54-ата минута след шут на Дани Парехо от пряк свободен удар и рикошет в тялото на Фунес Мори за 2:0. До края на мача домакините намалиха оборотите, а гостите така и не успяха да стигнат поне до почетен гол.