Валенсия взе дербито с Леванте

И четирите попадения в двубоя бяха отбелязани от играчи в бяло. Санти Мина (2 и 63) и Гонсало Гедеш (57) реализираха трите гола във вратата на Леванте, а за попадението за гостите бе автогол на Карлос Солер (56)

5 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Валенсия спечели по категоричен начин местното дерби с Леванте, постигайки успех с 3:1 на “Местайя”. “Прилепите” бяха по-добрият отбор в сблъсъка от 32-ия кръг на Примера дивисион и прибавиха важни три точки  в актива си. И четирите попадения в двубоя бяха отбелязани от играчи в бяло. Санти Мина (2 и 63) и Гонсало Гедеш (57) реализираха трите гола във вратата на Леванте, а за попадението за гостите бе автогол на Карлос Солер (56). Валенсия поведе още във 2-ата минута на мача, когато Гонсало Гедеш центрира в наказателното поле и Санти Мина с глава порази вратата за 1:0.В 56-ата минута Леванте се върна в мача по куриозен начин след автогол на Карлос Солер, който вкара в собствената си врата след центриране от корнер.Само минута по-късно Солер изкупи грешката си като направи асистенция за Гонсало Гедеш, който вкара за 2:1. Той го изведе на скорост в наказателното поле, а португалецът с диагонален удар от малък ъгъл отново изведе домакините напред в резултата.