ВАР завърза битката за Бундеслигата! Всичко се решава в последния кръг

Байерн на точка от титлата, Борусия (Дортмунд) държи интригата жива

Битката за шампионската титла в Бундеслигата ще се решава в последния кръг, който ще се проведе след седмица. Това стана факт, след като Байерн направи нулево равенство като гост на РазенБалшпорт (Лайпциг) и вече има само две точки аванс пред Борусия (Дортмунд).
Всъщност баварците днес за две минути се чувстваха шампиони. В 49-ата минута Леон Горецка с воле прати топката във вратата на „червените бикове“, но малко по-късно при намесата на ВАР се оказа, че Роберт Левандовски е бил в засада, когато е продължил топката към Кингсли Коман, подал след това на Горецка.
„Жълто-черните“ от своя страна записаха трудна домакинска победа с 3:2 над Фортуна (Дюселдорф), който завърши с човек по-малко, а пропусна и дузпа. Кристиан Пулишич откри резултата четири минути преди почивката след асистенция на Томас Дилейни. Минута след началото на второто полувреме Оливер Финк изравни резултата.
Дилейни върна аванса на Борусия в 53-ата минута, а пет по-късно Доди Лукебакио пропусна дузпа за Фортуна. В 82-ата минута Адам Бодзек остави гостите от Дюселдорф с човек по-малко, след като получи директен червен картон. Във втората минута на добавеното време Марио Гьотце покачи на 3:1, а три минути след това Давид Ковнацки оформи крайния резултат.
Така всичко ще се решава в последния кръг на 18 май, когато Байерн приема Айнтрахт (Франкфурт), а „жълто-черните“ от Дортмунд гостуват на Борусия (Мьонхенгладбах). На баварците ще бъде достатъчно и равенство, тъй като имат предимство в директните двубои.