ВИЛЯРЕАЛ ПОБЕДИ ЛИВЪРПУЛ С 1:0

АДРИАН ДОНЕСЕ ПОБЕДАТА НА ВИЛЯРЕАЛ

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Виляреал победи Ливърпул с 1:0  в първа полуфинална среща от Лига Европа. Срещата вървеше към скучно нулево равенство, но домакините стигнаха до важното попадение в добавеното време на срещата. Бърза контраатака и грешка Туре позволиха на Адриан Лопес да прати топката в мрежата на ръкомахащия към съдията за засада - Симон Миньоле.Иначе през първата част Джо Алън пропусна единствената добра възможност за гостите, след като още в 5-ата минута Адам Лалана центрира отлично, а Алън бе изпуснат от отбраната на испанския тим, но стреля по земя право във вратаря Серхио Асенхо. Малко по-късно Солдадо бе близо до гол, но негов удар мина покрай гредата. До края на първата част пред Солдадо се откри още едно положение, но отново той нямаше късмет при завършващия удар.След почивката двата тима продължиха с предпазливата игра, но в крайна сметка късметът се усмихна на "Жълтата подводница", като домакинският тим стигна до важния гол в тази първа среща.