Витоша препъна Черно море

Варненци по-активни през първата част, домакините натиснаха през втората

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Витоша (Бистрица) и Черно море завършиха при 1:1 в двубой от 20-ия кръг на Първа лига. "Моряците" от Варна прекъснаха серия от три поредни успеха в елита и за пореден път не успяха да спечелят в Бистрица, след като загубиха с 0:1 последната си визита.Гостите поведоха при първия точен удар в мача, дошъл в 20-ата минута. След суматоха пред вратата на Витоша, топката беше върната към Георги Илиев, който стреля и след рикошет, откри резултата (1:0). Отново Илиев в 14-ата и неточен шут на Ивайло Лазаров изчерпиха всичко по-интересно през първата част.Втората част започна по-добре за домакините и Четин Садула отправи два удара в рамката на няколко минути. Появилите се като резерви Долапчиев и Кутев също опитаха да затруднят Китанов в 65-ата минута, но без успех. Домакините успяха да изравнят в 73-ата минута с попадение на Ивайло Лазаров, който надскочи защитата на "моряците" за 1:1.Минути след изравняването Георги Божилов можеше отново да изведе варненци напред, но ударът му срещна гредата. Витоша също можеше да се похвали със сериозен пропуск, като шут на Стефан Христов мина на сантиметри от гредата. Нападателят отново можеше да порази цента в 89-ата минута и да донесе радост на домакините, но отново няколко сантиметра го разделиха от целта.С точката Черно море си гарантира място в топ 6 преди празниците, докато Витоша остава на 11-о място с 20 точки.