Воденият от Лампард тим изхвърли Ман Юнайтед от Купата на Лигата

"Червените дяволи" отпаднаха драматично от Дарби Каунти след шоу с 4 гола и изпълнение на дузпи

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Манчестър Юнайтед загуби драматично от водения от легендата на Челси Франк Лампард втородивизионен Дарби Каунти със 7:8 след изпълнение на дузпи и отпадна още в третия кръг на турнира за Купата на Лигата. В редовното време резултатът бе 2:2, като „червените дяволи“ стигнаха до равенството с гол на Маруан Фелайни накрая.
Още във втората минута удар на Лукаку бе спасен от Карсън, а по-малко от 60 секунди след това вратарят на гостите нямаше шанс и Хуан Мата се разписа за 1:0. Три минути след гола Маунт от гостите пропусна да изравни след страхотна намеса на Серхио Ромеро. В деветата минута Йънг от Юнайтед центрира от корнер и топката се отби в гредата. До края на полувремето домакините имаха инициативата, но Лукаку пропусна на два пъти от изгодни позиции да удвои аванса им.
В началото на втората част съперниците намалиха оборотите, а в 53-ата минута Ромеро спаси удар на Хари Уилсън, който все пак успя да се разпише шест минути по-късно и да изравни.