Вратар спаси Франция в дербито от Лигата на нациите с Германия

Алфонс Ареола измъкна "петлите" на няколко пъти през втората част

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Германия и Франция завършиха при 0:0 в първа среща и за двата тима от новосформирания турнира Лига на нациите.
Двубоят в Мюнхен стартира равностойно, като през първата му третина двата тима на стигнаха до реални голове възможности. Матс Хумелс пропусна най-доброто положение за Германия през първите 45 минути след корнер в 35-ата минута, докато Франция отвърна с пропуски на Жиру и Мбапе в 37-ата и 43-ата.
Гризман и Ройс повишиха градуса по трибуните след час игра с два бързи пропуска, като и двамата вратари показаха нужната стабилност. Стражът на Франция Алфонс Ареола се прояви още няколко пъти в рамките на минути след удари на Хумелс, Мюлер и Гинтер. Германия продължи да натиска до края, но така и не успя да преодолее "петлите".
Двата тима взеха по точка в първия си мач от група 1 на Лига "А", като в неделя французите посрещат другия тим от групата - Холандия.