"Вълците" пак шокираха Манчестър Сити

С човек по-малко шампионите изтърва комфортна преднина

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Уулвърхемптън навакса два гола пасив и обърна у дома с шампиона Манчестър Сити с 3:2 в празничния 19-и кръг около Коледа в английската Висша лига. Така „вълците“ записаха втори пореден успех над „гражданите“, след като ги шокираха с 2:0 на „Етихад“ по-рано през сезона.
Още в 12-ата минута гостите останаха в намален състав, след като бразилския вратар Едерсон фаулира излезлия сам срещу него Коуди и получи директен червен картон, а резервният страж Клаудио Браво влезе на мястото на аржентинския голмайстор Серхио Агуеро. Въпреки това Рахийм Стърлинг (25) даде преднина за гостите, правейки добавка при пропусната от него дузпа, отсъдена след намесата на ВАР, след като Коуди настъпи Рияд Марез в наказателното поле. В края на първата част "вълците" се опитаха да се активизират, но центриранията им не носеха никаква заплаха. Хименес отправи един точен удар, но не затрудни Браво.
След почивката Рахийм Стърлинг (50) се възползва от асистенция на Кевин де Бройне и вкара 20-ия си гол от началото на сезона, удвоявайки аванса на „гражданите“. Пет минути след това домакините най-накрая се възползваха от числения си превес на терена и намалиха чрез Адама Траоре (55) след пас на Рубен Невес.
„Вълците“ натиснаха и стигнаха до пълен обрат в края. Раул Хименес (82) изравни след асистенция на Адама Траоре, а след това сам подаде на Мат Дохърти (89), който изправи всичко на „Милиню“ на крака за пълния обрат. До края гостите опитаха всичко по силите си да стигнат до трети гол, но не успяха.
След успеха си Уулвс излезе пети пред Тотнъм с 30 точки и е само на 2 зад четвъртия Челси. Манчестър Сито остава трети с 38 точки и на една зад втория Лестър, както и на цели 14 след лидера Ливърпул, който е и с мач по-малко.