Залцбург победи Наполи с 3:1

Италианският гранд падна в реванша срещу австрийския шампион

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Залцбург срази у дома Наполи с 3:1 в реванш от 1/8-финалите на Лига Европа, но въпреки това отпадна с общ резултат 3:4.
„Червените бикове“ бяха загубили с 0:3 в Италия и на практика се надяваха на истинско чудо. Положението им се усложни още повече с гола в началото на полския нападател Аркадиуш Милик (14) след центриране по земя на Марио Руи, а той се оказа изключително важен за италианския вицешампион.
Австрийският първенец изравни чрез Мунас Дабур (25) след извеждащ пас на Доминик Шобошлай и до края на първата част нямаше повече попадения, след като в 29-ата минута шут на Фабиан Руис се отби в гредата.
Домакините бяха доста активни след почивката и Фредрик Гулдбрандсен (65) направи обрата пълен след центриране отляво. След това Такуми Минамото направи голям пропуск в 75-ата минута, а в 87-ата страхотен изстрел на Дабур със странична ножица се отби от гредата. В добавеното време на мача австрийците все пак вкараха трети гол чрез Кристоф Лайтгеб (90+1), който бе най-съобразителен при разбъркване и промуши топката под плонжа на Алекс Мерет за крайното 3:1.
Въпреки тази загуба Наполи се класира за 1/4-финалите заради убедителната си победа в първата среща.