Залцбург разби Генк с 6:2

Залцбург разпиля Генк в зрелище с 8 попадения за първи успех в Шампионската лига

Залцбург разби у дома Генк с 6:2 при дебюта си в Шампионската лига и започна с победа в група Е на най-престижния европейски клубен турнир. В другия мач от групата Наполи срази носителя на трофея Ливърпул с 2:0 на своя „Сан Паоло“.
„Биковете“ поднесоха истинска симфония от голове в града на Волфганг Амадеус Моцарт, а в главната роля бе 19-годишният норвежец Ерлинг Холанд (2, 34, 45), реализирал хеттрик само за едно полувреме и общо четвърти за този сезон във всички турнири. Хванг Хий-Чан (36) се разписа веднъж и подаде за други два гола, а Доминик Собослай (45+2) и Андреас Улмер (66) добавиха също по едно попадение след пасове на Минамино и Юнузович.
Колумбиецът Джон Лукуми (40) и танзаниецът Мбвана Самата (52) се разписаха за гостите от Белгия, които си тръгнаха без точки от града на Моцарт.