Астън Вила препъна Евертън

Тимът на Джерард спечели с минималното 1:0 далеч от дома

2 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Астън Вила победи Евертън с минималното 1:0 като гост в двубой от 23-ия кръг на Висшата лига. Буендия реализира победния гол в края на първото полувреме.

Тимът от Бирмингам имаше претенции за дузпа в 38-ата минута на срещата, когато Оли Уоткинс падна в наказателното поле, но съдията остави играта да продължи.

В добавеното време на първата част Буендия с глава реализира центриране от корнер.

През втората част двата тима не стигнаха до нови голове и Вила спечели трите точки. В класирането бирмингамци са на 10-ото място с актив от 26 точки, а Евертън е на 16-ото с 19.