Атлетико Мадрид разби Кадис с 4:1

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид записа втора поредна победа в Ла Лига, след като разби Кадис с 4:1 като гост в мач от 15-ия кръг на испанското първенство. По този начин хората на Диего Симеоне постигнаха най-изразителната си победа от началото на сезона във всички турнири. Освен това, „дюшекчиите“ изпревариха Реал Сосиедад на второто място в класирането, като имат са на точка от лидера Реал Мадрид, имайки 29 точки, но и мач повече от „кралския клуб“.

Всички голове на „Естадио Нуево Мирандия“ в Югозападна Испания паднаха през второто полувреме.

Преди това Тома Лемар падна в наказателно поле в 35-ата минута, но съдията Хесус Хил Мансано подмина ситуацията.

Три минути по-късно Луис Суарес стреля към вратата на Херемиас Ледесма, но мерникът му беше неточен.