Атлетико Мадрид спечели в Сан Себастиан и си уреди бронзовите медали

След тази победа Атлетико Мадрид завършва сезона на 3-тото място със 71 точки

2 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Атлетико Мадрид завършва с бронзовите медали в Ла Лига през настоящия сезон. "Дюшекчиите" си гарантираха третото място в крайното класиране, след като си тръгнаха с победа с 2:1 от гостуването си на Реал Сосиедад в Сан Себастиан. Всички голове в срещата паднаха през второто полувреме и бяха дело на Родриго де Паул в 50-ата и Анхел Корея в 69-ата минута за гостите и Йон Гуриди в 93-ата минута за домакините.

Александър Исак можеше да даде преднина на Реал Сосиедад в 30-ата минута, но ударът му се отби от гредата.

В 46-ата минута пък и гостите бяха близо до гола след изстрел на Матеус Куня, който намери напречната греда.

Все пак "Дюшекчиите" поведоха в 50-ата минута, когато Родриго де Паул с красив удар от далечна дистанция изненада вратаря за 0:1.

В 69-ата минута Коке излезе на стрелкова позиция, но предпочете да комбинира с Анхел Корея, на когото се падна честта да се разпише за 0:2.

В добаевното време на двубоя баските стигнаха до почетен гол, дело на Йон Гуриди с глава.

След тази победа Атлетико Мадрид завършва сезона на 3-тото място със 71 точки. Реал Сосиедад ще се задоволи с 6-ата позиция с 62 точки, което дава право на участие в Лига Европа.