Аутсайдер хвърли голяма бомба в Европа

Казахстан с обрат от 0:2 до 73-ата минута срещу Дания

1 годинаФутбол 18 Симеон Кисьов

Казахстан хвърли голямата бомба в евроквалифиокациите след обрат и победа с 3:2 у дома срещу Дания. Домакините отстъпваха с два гола в резултата до 73-ата минута, но успяха да се доберат до победата.

Расмус Хойлунд даде комфортен аванс на Дания с два гола през първото полувреме в 21-ата и 36-ата минута.

Четвърт час преди края Бахтийор Зайнутдинов намали пасива на домакините (2:1), а четири преди края на редовното време Асхат Тагиберген изравни резултата (2:2), за да може в 89-ата Абат Аймбетов да донесе трите точки за домакина (3:2).

Казахстанците заемат четвъртото място в група Н след загуба с 1:2 от Словения в първата си среща, докато Дания е на второ място след успех с 3:1 над Финландия на старта на квалификациите.