Автогол провали Локомотив (Пд)

"Смърфовете" тръгнаха лошо в дебюта на Александър Тунчев

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха при 1:1 в среща от 13-ия кръг на efbet лига. Двубоят беше дебют на Александър Тунчев начело на "смърфовете", а тимът му поведе още в 4-ата минута след удар с глава на Лукас Масоеро.

ЦСКА 1948 обаче отвърна на удара и в 15-ата отново с глава Момчил Цветанов си отбеляза автогол при опасно центриране към вратата на пловдивчани. Малко по-късно "червените" имаха претенции за дузпа за задържане на Марио Топузов, но реферът подмина ситуацията в 23-ата минута. До края на полувремето играта се накъса и липсваха добри положения за гол.

Втората част започна вихрено за домакините, които пропуснаха три голови положения в рамките на пет минути между 52-ата и 57-ата. Първо Минчев беше изведен  в половината на гостите, но не се справи, последва нов негов пропуск две минути по-късно, а накрая и Лукас Салинас нямаше шанс очи в очи с Наумов. В следващия четвърт час двамата треньори направиха по няколко смени, а темпото поспадна, а надлъгването продължи.

До края Локомотив имаше две възможности за нещо повече, но Димитър Илиев стреля слабо в ръцете на вратаря, а Алмейда над вратата с глава с глава. До края нов гол не падна и двата тима взвеха по точка.

Локомотив остана на втора позиция в класирането с 24 точки на две зад лидера Лудогорец и с мач повече от разградчани, докато "червените" са трети в таблицата с 20.