Азаренка прескочи втория кръг в Париж

3 годиниТенис 2 Симеон Кисьов

Полуфиналистката от 2013 година Виктория Азаренка (Беларус) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 15 в схемата победи датската тинейджърка Клара Таусон със 7:5, 6:4 за 1:50 час.

31-годишната Азаренка направи пробив още в първия гейм на мача, но 18-годишната датчанка взе подаването й и изравни 2:2.

Беларускинята стигна до нов пробив в 11-ия гейм и при свой сервис затвори първия сет.

Двете си размениха по два пробива до 4:4 във втората част, след което в деветия гейм Азаренка спечели подаването на съперника си и в десетия при свои сервис стигна до крайния успех.

В третия кръг Азаренка ще играе срещу 23-а поставена Медисън Кийс (САЩ), която елиминира 18-годишната левичарка Лейла Фернандес (Канада) с 6:1, 7:5 за 91 минути.