Aзаренка с нова крачка към Третата

Джесика Пегула загуби пети пореден четвъртфинал от Големия шлем

1 годинаТенис 15 Симеон Кисьов

Виктория Азаренка продължава победната серия в Аустрелиън Оупън, преследвайки третата си титла в турнира. 33-годишната тенисистка от Беларус елиминира и поставената под №3 в схемата Джесика Пегула (САЩ) - 6:4, 6:1. Мачът от четвъртфиналите продължи час и 39 минути.

Азаренка, която е №24 в схемата, игра на висота и не остави никакви шансове на Пегула, която бе в серия от осем поредни спечелени срещи на нула от началото на годината.

За 28-годишната американка това бе загубен пети пореден четвъртфинал в турнири от Големия шлем.

На полуфиналите Виктория Азаренка ще играе с Елена Рибакина. Представителката на Казахстан по-рано днес победи в два сета Елена Остапенко - 6:2, 6:4.

До момента Азаренка винаги е печелила титлата, когато достигне до полуфинал в Мелбърн. Тя спечели Аустрелиън Оупън през 2008 и 2011 г.