Барса и Атлетико Мадрид поделиха точки в дерби с три дузпи и автогол

Шампионите с нова издънка в борбата за титлата, реферът Ернандес удари рамо на "дюшекчиите"

4 годиниФутбол 4 Симеон Кисьов

Барселона и Атлетико Мадрид завършиха 2:2 в дербито на 33-ия кръг в испанската Ла Лига, играно на стадион "Ноу Камп".

Шампионите откриха резултата с голяма доза късмет, когато Диего Коста си вкара нещастен автогол. Пет минути след това таранът се превърна окончателно в грешник, тъй като изпорти и дузпа.

Реферът Ернандес обаче реши да попадне под светлините на прожекторите и нареди дузпата да бъде изпълнена отново заради направена стъпка напред на Марк-Андре тер Стеген. Този път Саул пое отговорността и не сбърка.

Малко след почивката и Барса получи право да изпълни дузпа, която се оказа историческа, тъй като суперзвездата Лионел Меси отбеляза гол №700 в кариерата си. Радостта на домакините не продължи дълго, тъй като Саул вкара втория си гол от спорна дузпа в мача.

След поредната си грешна стъпка в борбата за титлата вторият в таблицата Барселона събра 70 точки, с една по-малко от лидера Реал Мадрид, който има и мач по-малко. Атлетико е трети с 59 точки.