Барса се отдалечи от титлата

Каталунците си тръгнаха само с точка от Виго и временно е на върха

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Шампионът Барселона изненадващо направи нови грешна стъпка в борбата за защита на титлата си, след като завърши 2:2 при визитата си на Селта в мач от 32-ия кръг на испанската Ла Лига и излезе на върха във временното класиране. Каталунците обаче имат само точка аванс пред Реал (Мадрид), който утре гостува в Барселона на Еспаньол.

Луис Суарес (20) материализира превъзходството на каталунците през първата част, възползвайки се от асистенция на Лионел Меси. Галисийците обаче изненадващо изравниха скоро след почивката чрез руския нападател Фьодор Смолов (50) след пас на Йокушлу.

Последва натиск на Барса и Луис Суарес (67) отново бе в прегръдките на съотборниците си след ново подаване на Меси. Домакините обаче не се предадоха и шокираха каталунците в края, когато Яго Аспас (88) се разписа от пряк свободен удар, пращайки топката покрай стената и във вратата. В последните секунди от добавеното време Нолито можеше да направи обрата пълен, но вратарят Тер Щеген спаси на сантиметри пред голлинията.

След равенството Селта остана на 16-а позиция с 34 точки, а Барса се изкачи на върха с 69 и една повече от Реал (Мадрид).