Барселона матира коравия Осасуна

Лео Меси с две ключови подавания за успеха с 2:0 в Памплона

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Барселона победи коравия Осасуна с 2:0 като гост в мач от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците не бяха особено впечатляващи през първото полувреме, в което имаха обичайния висок процент притежание на топката, но пък не създаваха много голови ситуации. Изключението дойде след половин час игра, когато Лионел Меси изведе Жорди Алба отляво и бекът откри резултата със свиреп снаряд.

През второто полувреме домакините стояха добре и имаха своите възможности, но бяха посечени в 83-ата минута от младия Илайш Мориба. Втора асистенция записа Лео Меси.

Така вторият в таблицата Барселона събра 56 точки и изостава само с две от лидера Атлетико Мадрид, който посреща третия Реал Мадрид (53 точки) в неделя. След столичното дерби обаче "дюшекчиите" ще имат мач по-малко от двата колоса. Осасуна е 13-и с 28 точки.