Барселона с нова победа без Меси

Полузащитници вкараха за успеха над Елче

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Барселона записа поредна победа без наказаната си звезда Лионел Меси и се наложи с 2:0 като гост над Елче в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига, само дни след успеха над Корнея за Купата на Испания (2:0).

Жорди Алба и Педри пропуснаха да открият резултата преди Френки де Йонг да го стори в 39-ата минута.

В началото на втората част каталунците поискаха дузпа за игра с ръка на играч на Елче, но реферът замълча.

Домакините пропиляха златен шанс в 57-ата минута, когато Емилиано Ригони стреля, но Тер Щеген спаси.

Тринкао пропусна още две възможности за Барса след 80-ата минута, за да дойде вторият гол в мача, дело на нисичкия Рики Пуч с глава.

Барселона се върна на третата позиция в класирането на три точки зад втория Реал и на седем зад Атлетико, който е с два мача по-малко.