Байерн крачи към титлата

Баварците с труден домакински успех над „жребчетата“

4 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Байерн победи у дома Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 в дербито от 31-ия кръг на германската Бундеслига и направи нова крачка към спечелването на осма поредна шампионска титла.

Баварците бяха без голмайстора си Роберт Левандовски и Томас Мюлер, които лекуват травми, но въпреки това успяха да спечелят трите точки. Юношата Йошуа Циркци (26) изведе домакините напред в резултата, но в 37-ата минута Бенжамен Павар си вкара автогол и изравни за „жребчетата“.

След почивката баварците наложиха волята си и стигнаха до пълния успех с гол в края на Леон Горетцка (86), който се възползва от асистенция на грешника Павар.

С тази победа Байерн събра 73 точки и отново е на 7 пред Борусия (Дортмунд), а до края на сезона остават три кръга. Борусия (Мьонхенгладбах) е четвърти с 56 точки.